קורס הכנת שוקולד – ללמוד את רזי השוקולד לעומק

עבור רובנו שוקולד הינו ממתק קלאסי בעטיפה, דרך נפלאה לפנק את אחד הילדים או להעניק מתנה לבן או בת זוגנו כשאנו חוזרים מחו״ל. חלקנו אפילו משתמשים בשוקולד בתור דרך נפלאה לחדש את מאגרי האנרגיה, או בתור אמצעי שעוזר לנו להתרכז לכמה דקות ברגעים שאיבדנו את זה. השוקולד נמס בפה, הוא מהווה עבורנו תחושות נוסטלגיות מהילדות, בהתאם לשוקולד אותו התרגלנו לאכול בבית הורינו והוא למעשה אחד הדברים היחידים שכמעט כולם אוהבים באופן כזה או אחר. יחד עם זאת, לא מעט אנשים רואים בשוקולד הרבה יותר מכך והופכים את תחום השוקולד למקצוע בין אם כקונדיטורים עתידיים במסעדות, קונדיטוריות ומאפיות, בתור שוקולטיירים מקצועיים המועסקים לרוב במסעדות שף או מסעדות שזכו לתואר כוכב מישלין או אפילו כמנחי סדנאות שוקולד לילדים. השוקולד הינו חומר גולם מופלא שמביא איתו אינספור של אפשרויות יצירה מהפנטות. ישנם סוגים שונים של קורסים שיאפשרו לכם ללמוד את תחום השוקולד לעומקו. יש סוגים שונים של קורסים והשוני בא לידי ביטוי הברמת ההכשרה שתעברו, בהיקף השעות ובתואר לו תזכו בסיום הקורס שיפתח עבורכם דלתות בתחום.

 

מה תלמדו בקורס שוקלוטייר?

בקורס תקבלו ידי מעמיק ובו תלמדו טכניקות שונות ומקצועיות שיאפשרו לכם להבין כיצד עליכם לעבוד עם חומר הגלם כפי שהוא. תלמדו לעומק את נושא הטמפרטורות והשוואתן מה שיאפשר לכן להגיע לרמת גימור מושלמת. רוב הקורסים בארץ מקפידים על עבודה עם חומרי גלם איכותיים, זאת בכדי להפיק את המיטב, לאפשר לכם ללמוד מהטובים ביותר וכמובן ליהנות מתוצאות איכותיות. רוב הקורסים הינם קורסים מעשיים אך הם מקנים גם ידע אינפורמטיבי אותו תצטרכו ליישם בפעול ולהעביר בסדנאות שוקולד משלכם. המיומנויות השונות אותן תרכשו במהלך הקורס יאפשרו לכם להכין קשת רחבה של שוקולדים מסוגים שונים החל מפרלינים ועד לטבלאות שוקולד מושלמות. בנוסף, תלמדו בקורס על תהליך ייצור השוקולד, כיצד ניתן לזהות האם אנו עובדים עם שוקולד איכותי, מה ההבדל בין סוגים ומרקמים שונים של שוקולד, מהן השיטות הטובות ביותר לטמפרר, איך מכינים גאנש וכיצד מעטרים עוגות וקינוחים בעזרת השוקולד. כמובן שגם רקע היסטורי על התהליך שהשוקולד עבר במהלך השנים יהיה חלק בלתי נפרד ממהות הקורס.

 

קורס שוקולד מקצועי למי זה מתאים?

ראשית הקורס מתאים לאנשים המעוניינים להתמחות בייצור שוקולד ברמה גבוהה, להפוך את חומר הגלם המדהים הזה למוצרי בוטיק משגעים ולהפוך קונדיטורים בעצמם. בנוסף, הקורס משדרג את הידע המקצועי עבור אנשים שכבר גם ככה רוב עיסוקם הוא במטבח אך גם מתאים לאנשים שמאוהבים בשוקולד ומעוניינים להכין שוקולד איכותי בביתם, וכך לפנק את החברים ואת בני המשפחה הקרובים בכל אירוח שמתקיים בביתם.