שוקולד, המסה, הנאה:

אני כל כך אוהבת שוקולד! בעצם מי לא? מה שאני הכי אוהבת בשוקולד זה בעיקר שהשוקולד  מאפשר לי להכין מגוון גדול של קינוחים, ושתמיד ייצא לי טעים ובזמן ממש קצר! כל מתכון שאני מכינה וגם מכיל שוקולד תמיד מוצלח וקוצר מחמאות, כי איך הוא יכול להשתבש כשהמרכיב העיקרי שבו טעים בפני עצמו? אמנם, מה שהופך קינוחי שוקולד לטעימים כל כך יכול להיות קצת מסובך. למשל כדי להכין פאדג' שוקולד צריך להמיס שוקולד בסיר ולהיזהר מאוד שלא יישרף. שוקולד שנשרף הופך למר מאוד וגרוע מזה לא ניתן לשחזור. הנה כמה הנחיות בסיסיות  להכנת קינוחי שוקולד:

המסת שוקולד:

כדי להמיס שוקולד קיימות מספר אפשרויות. אפשר להמיס את השוקולד בסיר על הגז, אך אפשרות זו מסובכת וקשה למתחילים ובמיוחד לסדנאות שוקולד לילדים. לכן אם זו הפעם הראשונה שאתם ממיסים שוקולד האפשרות השנייה היא להניח קערת נירוסטה מעל סיר עם מים רותחים על הגז ולערבב עד שמתקבל מרקם מומס וחלק של השוקולד.  אפשרות נוספת ונפוצה ביותר בגלל נוחיותה היא לשים את השוקולד בקערת זכוכית ולהכניסה למיקרוגל. דרך המסה זו אמנם קלה ומהירה אך עלולה לשרוף את חלקים מן השוקולד ולכן כדי למנוע את שריפת השוקולד צריך לעקוב במשך המסתו, ועדיף להוציא את השוקולד כל  30 שניות ולערבב עד שמתקבל מרקם חלק ללא גושים. אמנם קונדיטורים אינם מסכימים עם השימוש במיקרוגל וטוענים שהשימוש בו פוגם באיכות השוקולד אך נוחיותו, זמינותו והשימוש בו עדיפים למשתמש הביתי.

שוקולד במיקרוגל:

אפשרות נוספת היא להניח שוקולד בקערת נירוסטה שמונחת בסיר עם מים רותחים ולוודא שאין מגע בין המים לבין השוקולד. אפשרות זו דורשת סבלנות כי המים הרותחים ממיסים את השוקולד לכן שיטה זו טוב להמסת כמויות קטנות של שוקולד ביחס לכמות המים. האפשרות הראשונה היא הרווחת והמקצועית ומתאימה יותר לסדנאות שוקולד זוגיות, אך יש מספר חוקים על מנת שהשיטה בשימוש בסיר על הגז תהייה יעילה ומוצלחת. החוק הראשון הוא להתחיל עם להבה בינונית, לשים את השוקולד בסיר ומיד להקטין את הלהבה. החוק השני מתייחס לכך שצריך לערבב את השוקולד כל הזמן כדי למנוע שריפה של השוקולד הנוגע בתחתית הסיר. החוק השלישי הוא סבלנות. אם לוקח קצת זמן לשוקולד להתמוסס לעולם אל תעלו את הלהבה. המשיכו לערבב ולבסוף השוקולד יתמוסס לשוקולד נוזלי וחלק. מומלץ לערבב את השוקולד תוך כדי המסתו באמצעות כף עץ בתנועות איטיות כדי לא להחדיר בועות אוויר לשוקולד. חוק נוסף ואחרון הוא זהירות. יש להיזהר שלא יהיה מגע בין השוקולד לבין המים. מגע של השניים הורס את השוקולד לחלוטין עד כדי כך שלא ניתן להשתמש בו גם אחרי שהוא מומס.

הכנה מוקדמת של כלי עבודה לשוקולד:

כמה נקודות חשובות נוספות לציון כדי להמיס שוקולד, הן כשאתם מכינים קינוחים על בסיס שוקולד, או בסדנאות שוקולד ביום הולדת, עדיף שתכינו את כלי העבודה לכתחילה: מגשים, מריות, נייר אפייה, חמאה בטמפרטורת החדר, שמנת מתוקה. במידה ולא תכינו מבעוד מועד את הציוד הנדרש לכם בזמן המסת השוקולד לא תתפנו לכך.  נסו להתאמן מס' פעמים לפני שאתם ממיסים שוקולד להכנת מתכון והכי חשוב, תיהנו מכל רגע בהמסת השוקולד, כי בסופו של דבר אין כמו שוקולד! תזכרו  שאנו ב"דליתה" נשמח לעמוד לשירותכם באם תרצו להתנסות בסדנאות שוקולד שיגיעו עד אליכם הביתה.

.